טוען...

תיקייה אתרים תומכי הוראת ביולוגיה

Lnet - פעילויות אורייניות מתוקשבות נפוץ

4 פעילויות אורייניות מתוקשבות שפותחו עבור משרד החינוך ומתאימות למבוא לביולוגיה של האדם. המשימות הן: הריאות של לירון, ריכוז גלוקוז בדם, רוכבים ושותים, מגיפת האבולה. לכל משימה יש גירסה בשפה העברית וגירסה בשפה הערבית.

default science un classroom נפוץ

אתר (באנגלית) המכיל שפע מאמרי מחקר מוארים, ממויינים לפי נושאים, מלווים בדפי עבודה ובהסברים לשימוש במאמרים להוראה.

אתר "עולם החיידקים" נפוץ

 אתר קורס באתר האוניברסיטה הפתוחה. אמנם פתוח רק למשתתפי הקורס, אך יש קישורים וחומרים רלבנטיים. כמו לדוגמהעבודה במעבדה (שפע פרוטוקולים לניסויים מיקרוביולוגיים), קישור למאמרים בשפע נושאים מאמרים בעברית, שאלות – בחנו את עצמכםקישורים לכתבות ומאמרים נוספים– בסוף הקובץ במדור 'היסטוריה', מילון מונחים מיקרוביולוגי

default אתר - חוגגים את יום ה-ד.נ.א נפוץ

אתר שנבנה ביוזמת הפיקוח על הוראת הביולוגיה על ידי מיכל מנדלוביץ וחגית קליין

באתר מאמרים, הרצאות, פעילויות, חידונים, סרטונים ועוד. ניתן לבחור בפעילות המתאימה וליישמה בזמן ובמסגרת המתאימים - אם בזמן שיעור רגיל בכיתה, או במסגרת "יום שיא בביולוגיה" , "יום מדעים" וכו'.

default אתר גנאתיקה נפוץ

אתר של מטח, המכיל מגוון פעילויות, ביניהן 4 משימות חקרשת (בנושאים: ייעוץ גנטי, בנק גנים, מזון מהונדס גנטית ושיבוט בבני אדם.), תעלומה משטרתית ומשימות מתוקשבות נוספות.

default אתר למשחקי תפקידים ודיונים ערכיים כולל בביולוגיה (2019 ) נפוץ

 TO BE EDUCATION

אתר המבוסס על כלי דיגיטלי, ונותן תבניות מלאות לדיון מדעי ערכי במגוון נושאים ולקבוצות גיל שונות.

לדוגמה משחק אחד: סופרמן נגד הלוקמיה - כרומוזום פילדלפיה כאחד הגורמים ללוקמיה מיאלואידית כרונית.

כלים דיגיטליים, אתר משחקי תפקידים, עמ"ר עומר

 

default אתר מאלפי הגנים נפוץ

אתר של מכון ויצמן, המלווה ספר ובו קובץ מחקרים בביוטכנולוגיה. בין המחקרים ריפוי גני, חיישנים ביולוגיים וצמחים עמידים, ושני מאמרים חדשים: חיידקים מהונדסים מייצרים דלק ביולוגי מעשבים, ו"חיסון - הדור הבא: פיתוח צמחי מאכל מהונדסים גנטית המעוררים תגובה חיסונית לכולרה ולמלריה.

default אתר מדעים און-ליין של מטח נפוץ

באתר סימולציות ממוינות לפי נושאי הלימוד בביולוגיה לתלמידי החטיבה העליונההסימולציות תומכות בהוראת נושאים מורכבים והן פותחו במיוחד כדי לתת מענה לקשיים המתעוררים במהלך הלמידה. רבות מהסימולציות הן אינטגרטיביותמדגישות רצפי תהליכים ומקשרות בין רמות ארגון שונות.  

default אתר מכ"ם לביוחקר נפוץ

מכ"ם לביוחקר הוא אתר אינטראקטיבי ב-Moodle, המסייע בהוראה ולמידה של כתיבה מדעית ומלווה את תהליך כתיבת עבודת החקר. האתר פותח במסגרת תכנית רוטשילד-ויצמן, המחלקה להוראת המדעים, מכון ויצמן למדע.
באתר מכ"ם לביוחקר תמצאו פעילויות שונות ומגוונות המחולקות לפי פרקי העבודה וכן פלטפורמה לכתיבת העבודה, המתאימה לדרישות החדשות של עבודת החקר.
ניתן להתרשם מהאתר גם באמצעות הסרטון הבא (7 דקות).  באתר פועל גם פורום למורי הביוחקר לשאלות, הצעות ושיתוף פעולה.
על מנת לרשום את כיתתכם למכ"ם לביוחקר יש למלא את פרטי התלמידים בקובץ המצורף. את הקובץ המלא יש לשלוח למייל: [email protected]om

default אתר נחשון נפוץ

סביבה מתוקשבת חדשנית ועתירת טכנולוגיה לבתי ספר המשלבים תקשוב בשגרת ההוראה, הלמידה וההערכה. באתר מאגר משאבים על כל נושאי הלימוד על פי תכנית הלימודים, הכולל מצגות עם הסברים מתומצתים מלווים באמצעי המחשה והרבה שאלות, ועם קישורים לסימולציות, וכן מבחני מתכונת. שימו לב - לכניסה יש להזין בשם המשתמש ובסיסמה - open. 

default בשער ברשת – תשובות לשאלות נפוץ

  אתר הכולל מאגר של כ-3,000 שאלות מדעיות ותשובות עליהן, הממוינות על פי תחומי דעת ונושאים מתכנית הלימודים, וביניהם ביולוגיה. השאלות הועלו על ידי מורים ותלמידים בחטיבה העליונה, והופנו למדענים המובילים בתחומם, שנתנו את התשובה, ועל כן ניתן להתייחס לתשובות בבטחה. 

default דוידסון on-line–מאגר מדע נפוץ

 באתר ניתן למצוא אנימציות מרהיבות, הרצאות מרתקות וכתבות מאירות עיניים ומרחיבות אופקים.

מאגר מדע עוסק בנושאים מכל הקשת המדעית, החל ממדע בסיסי בביולוגיה, כימיה ופיסיקה ועד לחידושים מעולם הטכנולוגיה והרפואה. האתר כתוב בשפה פשוטה וברורה.

default האגף לאישור ספרי לימוד - משרד החינוך נפוץ

רשימות ספרי לימוד מאושרות לתשע"ז בעברית ובערבית.

הרשימות מתעדכנות מזמן לזמן ונשלחות לבתי הספר באמצעות יונת הדואר, כמאגר שממנו יש לבחור את ספרי הלמידה. 

default הומיאוסטזיס בגוף האדם נפוץ

באתר מובאות דוגמאות שונות של אירועים מהחיים ובהן נערך ניתוח של תפקוד גוף האדם השלם במהלך אותם אירועים. דנים במאזנים השונים המתרחשים בגוף, תוך הבנת הפיזיולוגיה של הגוף והתאמת מבנה מערכותיו ותפקודן למטרה העיקרית: שמירה על הומאוסטזיס.

באתר - כלי הוראה,שיטות הוראה ודרכי למידה שונות ומגוונות המאפשרות לכל תלמיד ולכל מורה למצוא את הדרך המתאימה לו.

default הומיאוסטזיס ברמה מולקולרית נפוץ

האתר מתמקד בתהליכי בקרת ביטוי גנים בתאים פרוקריוטים ואאוקריוטים. השאלה המרכזית הנשאלת ברמה המולקולארית היא: "ביטוי או דיכוי (גנים) - זו השאלה". התשובה על שאלה זו משתנה כל הזמן והיא תלויה בגורמים רבים ושונים.

באתר יכול הלומד ללמוד את נושא "ההומאוסטזיס ברמה המולקולרית" בדרכים שונות ומגוונות. דרכים אלו מאפשרות לכל תלמיד ללמוד בסגנון הלמידה המתאים לו והעדיף בעיניו.

default החצי הכחול של ישראל - הרפורמה להצלת הים התיכון (2018) נפוץ

החברה להגנת הטבע

אתר אינטרנט חדש של החברה להגנת הטבע על השמורות הימיות. האתר עשיר מאוד. הוא מציג את בתי הגידול בים התיכון, את מגוון המינים, את המינים המוגנים, את המינים בסכנת הכחדה ואת הדרך לשמור על החצי הכחול של ישראל – הים התיכון. כולל רפורמת הדייג, תכנון שמורות טבע ימיות, פתרון זיהום האור בחופי הים וגם תכנון וחקיקה במים הכלכליים.

default הילקוט הדיגיטלי של מטח נפוץ

שפע של הדמיות, אנימציות ופעילויות אינטראקטיביות במדעים לחטיבה העליונה. החומרים ניתנים למיון על פי תחום תוכן ועל פי גיל.

default הנדסה גנטית: מעקרונות ושיטות מחקר ליישומים נפוץ

אתר של מכון ויצמן המלווה ספר לימוד שנכתב בנושא, ומיועד לתלמידים ומורים כאחד. ניתן למצוא בו אנימציות הממחישות את השיטות השונות, מלוות במשימות ממוחשבות. באתר עזרים למורה, ביניהם - מדריך למורה, פורום ועזרי הוראה מגוונים. בנוסף מדור קישורי, קישורים לאנימציות נוספות.

default הספריה הוירטואלית של מטח נפוץ

במדור מדעים שפע של מאמרים בתחומים ביולוגיה, אקולוגיה ואיכות סביבה וכן רפואה וקידום הבריאות. בכל תחום המאמרים ממוינים לתתי נושאים לנוחות המשתמש.

default הפולשים - אתר בנושא המינים הפולשים נפוץ

רשות הטבע והגנים בשיתוף עם החברה להגנת הטבע
במסגרת תכנית הסברה וקמפיין להגברת מודעות הצבור בנושא המינים הפולשים (בעלי חיים וצמחים כאחד), רשות הטבע והגנים בשיתוף החברה להגנת הטבע
הקימו אתר אינטרנט הכולל מידע נרחב אודות המינים הפולשים, בעיקר אלה שלא פלשו עדיין, בדגש על הסכנות הטמונות בהם, מאפייניהם, ומה ניתן לעשות, גם ברמה האישית, כדי למגר את התופעה. האתר קורא לציבור להצטרף למקימיו בקידום חקיקה מתאימה בנושא.
אקולוגיה, מגוון המינים, מינים פולשים, אתרים תומכי הוראה